Názorně názorné názory

Rat King - Král krys

2. června 2013 v 13:34 | Arthur
Rozhodla jsem se sepsat recenze na filmy, na kterých jsem byla. Díky FimFestu Zlín, jsem se do kina dostala vícekrát než kdykoliv jindy. Ale víc se tam už nedostanu. Takže recenze: Král krys, 7 krabic a Satellite Boy.


Nerosi, Nerosi..

26. května 2013 v 10:59 | Arthur
Neros přijel, dovezl tu nejlepší náladu a zkazil můj hudební vkus. Díky :P
Před jeho návštěvou jsem byla ráda za jakoukoli Indie-rockovou písničku. Teď? Punk!
Oh. To nechcete.

Srdcová královna

21. května 2013 v 18:35 | Arthur

Proč je ona vždy ta zlá?

New layout

19. května 2013 v 20:40 | Arthur
Áno.. Už mě to nebavilo. Už jsem to nevydržela.

Obrázek nafukujícího se balonu jsem nalezla v archivu fotek týdne na Wikipedii. Měla jsem ho nějakou dobu na tapetě a pak si ho upravila i na pozadí blogu.

Až na tu bílou čáru, kterou tam mám i teď, to bylo dokonalé. Jo, líbilo se mi to.

Ale dnes jsem se nechala unést naší švestkou. Koukala jsem z okna a ten strom mě fascinoval. Popadla jsem foťák a jala se fotit.

Vyšlo to takhle. Potom jsem přemýšlela a došla k tomu, že tu fotku chci mít na očích. Trvalo to chvilinku. Ještě si pohraju s nastavením barev písem - odkazů a bude se mi to líbit ještě víc.

V pozadí Zlín - v levo Jižní Svahy. Tak, jak je vidím z okna v koupelně. Ano, najdete tam i drát. Původně to mělo být i s kosem, který si tam prozpěvoval, ale stihl odletět. Smůla.

Jakékoliv návrhy na zlepšení beru. Budu jen ráda.

Hmm...

19. května 2013 v 17:10 | Arthur

Nejsem schopná psát.

Indie rock

13. května 2013 v 14:32 | Arthur
Zamilovala jsem se. Ne, nebojte. Nebudu vás zde otravovat řečmi o nějakém chlapci, dívce, psovi, mikině, barvě či čemkoliv jiném.. Jen se vám musím svěřit se svou láskou k hudbě. Konečně jsem našla žánr hudby, který je absolutně nejlepší. Vám se možná zdát nebude, ale já jsem v koncích. A z téhle lásky se jen tak nevyhrabu..

Krása. Co je krásné?

8. května 2013 v 20:10 | Arthur

Krása. Co je krásné?

Krása se dá nalézt všude. Každý má možnost vybrat si tu svou. Někteří si vytvoří názor vlastní, jiní se shlédnou v kráse jiných. Někteří z nich ji najdou v umění. V malbě, sochařství, literatuře. A i každý z těchto umělců si tu svou krásu musel vydobýt sám.

U malířů a sochařů je to možná lehké. Podívají se okolo sebe a vidí přírodu. Vyberou si světlo, tmu, zvířata, vodu.. Cokoliv, co je jim příjemné. A když není, tak to jednoduše vyjádří směsicí barev.

Ale u spisovatelů to tak lehké není. Není jednoduché krásu popsat slovy. Ti si musí svou krásu doslova vysnít. Lidé je potom rozřadí do různých období a směrů. Od romantismu, přes baroko až k symbolismu.

Emile Zola a Josef Karel Šlejhar, zařazovaní do období naturalismu, se poučili ze svých životů a ve svých knihách a povídkách popsali krásu podle svých představ. Sice se jejich krása nedá srovnávat s krásou jiných literárních autorů, ale pro ně byla vysvobozením.

Někteří poznali krásu ve smrti a utrpení, jiní v romantických básních. Když jejich krásu a názor nikdo nepřijal, tak za ni bojovali ještě více.

Já si svou představu krásy ještě zcela nevybudovala. Nepřečetla jsem dostatek knížek, abych nalezla autora, se kterým souhlasím. A ani nemám představu o své vlastní.

The Kooks

4. května 2013 v 19:59 | Arthur
Nic o nich nevím, na Wikipedii nic není, ale já chci vědět co nejvíc! O těchto klucích, kteří zpívají absolutně nádherně. Je to tak a nikdo mi to nikdy nevymluví. Ale problém je v tom, že o nich nic nevím.

The Kooks

Čtyři chlapci. Zpívající nádherně. Jsou z Anglie.
..A to je vše, co jsem zjistila. Ještě jména, samozřejmě.


  • Luke Pritchard - hlavní vokály, rytmická kytara
  • Peter Denton - basová kytara
  • Hugh Harris - hlavní kytara
  • Chris Prendergast - bicí

..Jak dí Wikipedie..

Ranní bouřka

2. května 2013 v 6:53 | Arthur
Konečně déšť. A pořádný. Ranní bouřka přišla! Jůů!
Ráno mě probudil pořádný hrom. Trošu jsem pochybovala, protože kolem zrovna projížděli popeláři, ale když se ozval znovu a víc, tak mě zaplavila vlna štěstí. Jak já miluju bouřky!

..Ten pocit, že nemusíte běžet na zahradu a chvíli po západu slunce zalévat všechny záhony, protože tahle bouřka je to nejlepší, co naši zahradu potkalo od zimy.
..To vědomí, že zrovna teď nemusíte venčit psa, protože se bouřky bojí a do deště by ho nikdo nedostal. To je super!
..Ale ten pocit, že musím v tomhle počasí jít do školy je o něco horší. Déšť miluju! A bouřku ještě víc, ale do školy? Hm.. Ne, dík! To radši jen dobrovolnou procházku nebo pohled z okna.

Ale joo.. Je to boží!

K čemu je takové focení třídy?

18. dubna 2013 v 19:53 | Arthur
K čemu? Netuším... Všichni se jen stresujou a oblékají do různých modelů. Já se na to vždy vykašlu a jdu tak, jako normálně. Takže jako buran - podle ostatních.

A já se ptám.. Proč jako buran? Proč já, když se obleču podle mého stylu jsem ta špatná. Když si holka obleče nehodícíse k sobě, značkové věci, tak je originální. Ptám se! Je to proto, že nechodím na podpatcích a nenosím sukně? Protože nedokážu na sobě snést make-up, abych vypadala jako barbie? Nebo je to proto, že jsem to já? Neoblíbená holka všema zhazovaná. Je to tím? Podle mě ano..

Potom se ještě hledá půlka třídy nebo přinejmenším třídní, která je někde zalezlá na záchodě a tupíruje si vlasy na netopýra.

Jednou se nám zatoulal spolužák. Ve škole byl, že se fotíme věděl. Kdy a kde také. Ale utekl a my ho nenašli. A tak jsme na fotce bez něj. Dobře mu tak!

Nad fotkou, za nehoráznou cenu, se všichni budou ošklíbat a nadávat těm, kterým se výraz tváře povedl a fotograf ji stihl zachytit. Proč jsou fotky, především ty třídní, tak nevděčné?

Fotograf vyretušuje všechny nedokonalosti a pihy. Poupraví světlost a ostrost. Tím se 'dívkám' rozmažou oči, zvlní vlasy a kdo ví co ještě.

Ano, píšu to proto, že jsme se dnes fotili. A taky proto, že mě tím každý rok všichni shazují. Nemám to focení ráda. Taky proto, že jsem celý den mimo. Nedokážu nad ničím přemýšlet. Chjo..
A jak jsme otázkou začali, tak proč jí nezkončit? Nebo rovnou několika?

Co? Kde? Kdy? Jak? Proč?
Ne? Tak dobře. Češtiny mám dneska taky plné zuby..

Musím se fotit a nechat se buzerovat? Já na to nemám.. Má na to snad někdo ve školním kolektivu tak neoblíbený, nebo přijńejmenším přehlížený, jako já?
 
 

Reklama