Minulost

8. listopadu 2016 v 20:44 | Artie |  Pozadí mysli
Nacházím své rozepsané články z jara a děsím se jejich upřímnosti.


Existují věci, které nemám ráda. Kari, sojová omáčka, vůně levandule. Je jich mnoho: den, kdy nevysvitne slunce; týden, kdy se nezasměju; měsíc, kdy nezaprší; rok, kdy se neocitnu sama v přírodě. Je jich ještě víc v době, jako je teď, v přechodu mezi zimou a létem. Nesnáším ten pocit, když jsem si přiznala, že deprese není jen výmysl, stejně jako ten, kdy jsem zjistila, že s mou sexualitou je to trochu jinak. Ne, nesnáším to. Ničí mě to. A zatím neznám tu úlevu, o které všichni píšou, že se dostaví.
Existují ještě věci, které mám ráda?

A nacházím také staré rozepsané povídky. Temné pohledy do cizích světů, mrazivě humorné verše, lesbické romance… A nevěřím tomu, že jsem ten stejný člověk, co to psal. Jak mě mohly myšlenky dovést k tomu nápadu? Jak se stalo, že ta slova do sebe tolik pasují? Proč jsou ty popisy mnohem hlubší, než můj nynější život?

Rozepsaná povídka Vzpomínka na budoucnost, které rok již nepřibylo ani slovo je plná lásky a touhy. Po nějaké neznámé dívce, s černýma očima. A tolik se v hlavní hrdince poznávám. Jako bych sama sobě na cestě nechávala drobečky, abych se ztotožnila a vnesla do svých dnů klid. Jako bych při psaní doopravdy vzpomínala na budoucnost.

Je mi zvláštně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neros | 11. listopadu 2016 v 17:56 | Reagovat

Omyl zatmění může být osudový.
To byl takhle jednou JK na kopci, věděl, že zatmění je periodická záležitost a tak shodou okolností zrovna když měl blbej den (dost ho bolelo v kříži), to tak vyšlo, že mělo zas jednou být.
No a on si říkal: To je super, v poledne je to tady, oni se leknou, pěkně mě sundají a půjdu domů.
Ale ti dementi ho tam nechali tři hodiny a on pak zařval něco o tom, že jsou všichni kreténi a zařval.
A to byl taky vlastně omyl zatmění.
Taky osudovej.
Že by přání otcem myšlenky?
Horší, než když nás opustí otec, je když nás opustí humor.
To ale JK nevěděl. Proto ta kyselost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama