Unikám sama sobě

28. listopadu 2015 v 21:13 | Artie |  Názorně názorné názory
Jsem tady, převlečená za poslední kousky zdravého rozumu. Ještě posledních pár hodin listopadu. Potom už jen nedozírná temnota zimních měsíců. Až do Velikonoc žít myšlenkami na sníh a nezbláznit se z toho. To bude těžké.

Mám příliš mnoho přátel. Bolestně si to uvědomuji vždy v období Vánoc. Copak už lidem nestačí být spolu? Vzít do rukou hrnek s horkým nápojem, popovídat si a zase se po dlouhé době vidět? Je k tomu doopravdy potřeba ten materiální podkres?
Kamarádka slaví osmnáctiny pár dní před Vánoci. Znám ji, vím, co by si přála. Nemám problém najít něco, co bych mohla věnovat. S láskou.
Co ale ostatní? Očekávají ode mne, že si něco vycucám z prstu?
Máš ráda knížky? A které? Kolik jich máš doma? Jaká je vůbec pravděpodobnost, že tě potěším?
Ty... Znám tvé jméno, vím, kde bydlíš. Ale čím ti můžu udělat radost?
Lidé, já o vás moc nevím. Nedávejte mi tak těžké úkoly.
Mám připravených pár projektů, jejichž výsledky si nebudu moct nechat. Budu obdarovávat lidi. Ale nejradši bych byla, kdyby to mohlo být volně v průběhu roku. Bez vázání na náboženské svátky.

Poraďte mi.
Kde můžu sehnat jednoduché bloky deskami z černého tvrdého papíru? A levně? Ne za osmdesát korun?
Kde pořídím drát? Takovýhle? Tlustší měděný? Nebo nějaký stříbrně barevný?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neros-san | 29. listopadu 2015 v 1:22 | Reagovat

Co bys říkala na litevskou šálu? Kouknu po nějaké fialové... nebo duhové?
:-)

Co se týče bloku, tak nevím kde koupit, ale dá se vyrobit, například podle tohoto návodu: http://knihovnickyblog.blogspot.lt/2011/05/jak-doma-vyrobit-knihu.html
Těch bude po internetu hodně... já od jedné své bývalé podobný blok dostal a...  člověka to fakt potěší... vždycky si uvědomím, že ho někdo dělal vlastníma rukama pro mě... no jo, dojme mě to. Jsem stará citlivka.

No a drát... nevím kde ve Zlíně... v nějakým hobby marketu typu Hornbach a podobně možná... v Brně vím o pár galanteriích, ale to Ti je asi k prdu.
Nebo to můžeš zkusit jako tenhle pán:
http://zlin.idnes.cz/muz-kradl-medene-draty-podel-zeleznice-odstrihal-skoro-dva-kilometry-12b-/zlin-zpravy.aspx?c=A140703_2079185_zlin-zpravy_ppr

Letos se na Vánoce těším. Asi je to tím, že jsem tak daleko...
Ale materiální důkazy náklonnosti jsou naprd. Dobře je to vidět v dlouhodobým   vztahu, kdy se pak člověk třeba i bojí něčím podarovat, aby to nebylo málo... Prostě nejlepší je, jak říkáš, dávat svou přítomnost.
Jo...
Vykašli se na konvenci. Dej dárek v květnu. Potěší to přece vždy, bez ohledu na období... Hlavně klid. A nohy v teple. A dobrou véču.
Mňam!
Pečeš cukroví?

2 Vlasta | E-mail | Web | 29. listopadu 2015 v 14:05 | Reagovat

No, kde pořídit, jak pořídit a hlavně komu pořídit, to neporadím. Nikdy nevíš, co udělá radost. Já většinou spolužákům pekla perníčky, ale od té doby, co se mi loni vysmáli, na to kašlu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama