Hudební tag

18. října 2015 v 17:20 | Artie |  Múzické muzicírování uvnitř kokosu
Jde o to, koho si vyberete. Jde o to, jakou máte náladu. A taky o to, kolik máte zrovna času. Vyberte si interpreta, otevřete si seznam s písničkami a podívejte se na otázky. Zvládnete je odpovědět jen pomocí názvů?
Měla jsem co dělat. Ale jak jinak si dokázat, že žiju? Jak jinak strávit hodinu u počítače a nezbláznit se u toho? Pusťte si písničky, ponořte se a žijte.
Vítejte.
1. Vyber si umělce.
Gregory Alan Isakov. Narazila jsem na něj náhodou, kdysi na youtube. Nějaké jeho album, poslouchala jsem ho celé, několik dní v kuse, až jsem znala, jak jdou všechny písničky po sobě a nemohla se odtrhnout. Nějak mě ale nenapadlo najít si jeho další alba. Až týden zpět. Nelituji.

2. Jsi muž nebo žena?
Unwritable Girl. Nepopsatelná, ale dívka. Nikdy jsem se nechovala zcela jako dívka, vždy ve mě byl kus holky, co má více přátel mezi chlapci. Ale snažím se měnit a alespoň částečně vyplňovat požadavky společnosti.

3. Popiš se.
Living Proof. Taky jsem to nemusela být já, kdo přežil. Taky jsem mohla odmítnout ležet měsíc na kapačkách v inkubátoru. Tolik se toho mohlo stát. Ale žiju. Vybojovala jsem si to a jen tak se toho nevzdám. Začnu psát delší věty, i když na to nemám náladu. Tato doba přejde a bude líp. A i kdyby nebylo líp, budu vědět, že mohlo být a budu se snažit. Beru to jako předsevzetí.

4. Jak se cítíš?
All Shades of Blue. Přiznávám, necítím se zrovna nejlépe. Procházím stádii smutku, letargie a odevzdání. I'm feeling blue. Ale překvapivě přežívám a těším se, až zase bude jaro. Nebo až budu mít ty pitomé osmičky venku a budu moct volně žít. Pískám si a drnkám na ukulele, stejně jako v téhle písničce.

5. Popiš, kde právě žiješ.
This Empty Northern Hemisphere. Celý tenhle starý kontinent míří do záhuby. Člověk by se hádal, zda je lepší nechat Evropany vymřít na vlastní porodnost, nebo jim se nastěhovat tolik nenáviděné uprchlíky. Člověk aby hledal dobrou vůli vpustit sem slušné syrské rodiny, které doopravdy utíkají. Lidé, víte vůbec něco o jejich situaci?

6. Kdybys mohla jít nebo jet kamkoliv, kam by to bylo?
The Universe. Mít možnost vyjet kamkoliv, podívala bych se do vesmíru. Kam jinam? Kterákoliv oblast vesmíru by byla stejně dobrá. Pohled na mlhovinu rozprostírající se všude; obří žhnoucí koule rotující mnohosetkrát kolem své osy za sekundu; pohled na naši modrou planetu z Měsíce; obrovská výška nejvyšší budovy světa... Ležím na louce, mokré stvoly lučních trav mě chladí do zad a obklopena příteli koukám na oblohu a počítám hvězdy. Takovýto pohled do vesmíru je k nezaplacení.

7. Oblíbený způsob dopravy?
Fire Escape. Měla bych přestat utíkat. Městskými branami přivázaná pozadu ke koni a pokryta dehtem a peřím... Únikovými východy. Před čímkoliv.

8. Jaké je počasí?
Suitcase Full of Sparks. Každou chvíli jiné. Jako když otevřete kouzelníkův kufr. Můžete si vybrat, ale stejně někdo vybere za vás a zcela nečekaně. Jiskry létají kolem a vy se nestíháte dívat. Prší, mrknete, svítí slunce, mrknete, zataženo. Zrovna teď je venku krásný barevný podzim. Nikdy jsem nevěřila, že může být tak barevný. Mám ráda slunce.

9. Oblíbená část dne?
That Moon Song. Tehdy, kdy Měsíc zpívá. Nemusí nutně vyjít nad obzor, ale když tam je, je to kouzelné. Člověk se na něj podívá a má jistotu, že se na něj dívá společně s tisíci lidmi. Takové neočekávané setkání, schůzka pod hvězdami. S cizinci, se kterými by si mnohdy ani slovo nevyměnil.

10. Kdyby tvůj život byl TV relace, jak by se jmenoval?
Light Year. Čas běží, stejně jako světlo. Světlo běží rychlostí času, čas se měří rychlostí světla. Světelný rok není rok, ale vzdálenost. Jak daleko se dostaneme my za jeden rok? Tak daleko jako světlo jistě ne. Můžeme to alespoň zkusit.

11. Co pro tebe znamená život?
All There Is. Život je vše, co máme. Vše.

12. Tvůj strach.
Words. Slova dokáží ranit. Mnohem více, než cokoliv jiného. Bojím se jich. Bojím se, že jimi zraním. Že řeknu něco špatně. Protože ono to zpět vzít nelze. Slova by neměla mít takovou váhu. Ale mají.

13. Nejlepší rada, kterou můžeš dát.
Time Will Tell. Dejte tomu čas, počkejte si a potom to znovu zkuste. Čas je někdy super kámoš a pomůže, poradí. Podle něj poznáte, kdy je ta nejlepší doba. A pak se to snad vydaří.

14. Myšlenka dne
Master and a Hound. Každý pán má svého psa, který ho poslouchá. Nezáleží pro co ho vycvičil; důležité je to, že ho vycvičil. A to, že takový pes je neodbytný. Nikdy se nestaňte tím psem, nedostaňte se ani od role pána. Uvědomte si, že obojek se dá rozepnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wic | Web | 18. října 2015 v 17:32 | Reagovat

Moc pěkný tag :)

2 Iris | E-mail | Web | 18. října 2015 v 18:49 | Reagovat

Tvoje zpracování tagu mě vážně nadchlo! (Jsi kouzelná poetická duše.) :-) A mockrát děkuji za skvělý hudební tip. Tohoto umělce jsem neznala, vůbec nikdy jsem o něm neslyšela, a teď jsem si pustila jednu náhodnou píseň od něho (jmenuje se Saint Valentine) a je naprosto boží. Až budu mít víc času, poslechnu si toho víc. :-)

3 neros-san | 18. října 2015 v 20:34 | Reagovat

Miluju Tě.
Máš skvělej hudební vkus.

4 Vlasta | E-mail | Web | 24. října 2015 v 9:33 | Reagovat

Také jsem tohohle interpreta neznala, a díky tobě jsem si příjemným způsobem rozšířila obzory. Obvykle si pustím jednu dvě písničky, když se jedná o cizí hudební články, ale tvé jsem si poslechla všechny... :)

5 Hifi | Web | 17. listopadu 2015 v 12:59 | Reagovat

Oh, sice zrovna tohoto interpreta neznám, ale asi si ho najdu, pokud je nakolik dobrý, aby sis ho vybrala do takového článku. Mimochodem se mi ten nápad vážně hodně líbí - vadilo by ti, kdybych ten tag vyplnila taky?

6 Artie | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 13:32 | Reagovat

[5]: Jistě, zcela volně k vyplnění, zcela lehce k ukradnutí. Já jsem ho našla u Iris, ta si ho někde zapsala, neznám jeho původ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama