Slyšela jsem vlky výt

17. července 2015 v 19:52 | Artie |  Trapasy a jiné neopakovatelné záležitosti z cest
Letošní dovolenou jsme s rodinou pojali v duchu jednoduchých výletů s nejasným koncem. Vrátíme se domů, nebo přespíme tady někde a další den pojedeme dál? Některé dny to bylo jednoduché rozhodování (psa jsme nechali doma a tudíž jsme se vraceli), jindy to bylo ale naopak velmi neočekávatelné. Já sama jsem spontánní jen ve chvílích, kdy se mi to hodí a mám z toho nějaký prospěch, proto mě překvapilo, že mě jednorázové náhlé zastavení se na noc v Horní Bečvě nerozhodilo.

V pondělí jsme se jeli podívat do Jihlavské zoo. Nikdy jsem v Jihlavě nebyla a už teď toho lituju. Krásné centrum (jen ta budova uprostřed náměstí.. Co to má být?), tolik kostelů, zoo hned za hradbami. Nádhera. (Jen povykující děti tmavší pleti, co při každé příležitosti, když do někoho najely, nadávaly; to já nemusím.)

Kdysi dávno jsem byla v zoo ve Vyškově, zároveň v Dinoparku. Vůbec si to nepamatuju, nemůžu tedy soudit.
Pár let zpět jsem byla v Praze. Pamatuju si jen lanovku, vchod a koblížky. Musí to být víc než čtyři roky, protože v té době jsem o Jamie neměla ani potuchy.
Dávno předávno jsem byla na Svatém kopečku v Olomouci. Vůbec si to nepamatuju, tak jsme tam jeli znovu včera.
Jako vrchol jsem vždy (a stále) považovala naši Zoo Lešnou. Miluju ji.


Jak vidíte, jela jsem vlastně neposkvrněna očekáváními. A bylo to boží!
Doporučuju to vám všem: udělejte si krásný den (ano, celý den, protože my jsme tam byli od otevíračky až do konce). V klidu pojedu s vámi! Ale potom se mnou zajdete i na Lešnou, protože patriotismus, rozumíme?

Dostala jsem do ruky foťák, ať fotím. Tak jsem se do toho pustila. A dnes jsem se při upravování fotek zamilovala do černobílé. Ztrácí to ale nějaké kouzlo. Jiné to ale nalézá, buďme upřímní.


Říkají mu orel stepní. Zda jim věřit, nevím, jsou to ale zoologové. Nádherný pták. Každý den krom pondělí pořádají letecké ukázky. Tak doporučuju! (Jo, my jsme tam byli v pondělí, dobrý postřeh!)Neskutečně miluji fenky. Neskutečně mi připomínají našeho psa, když se stočí do klubíčka a jenom uši mu čouhají. A k tomu ta béžově smetanová barva...Omlouvám se za ty mříže. Jinak to nešlo. Ale kouká se na mě! Nádherně zbarvený.Neskutečně rozkošný tvor. Pobíhal tam, sem tam spadl, uklouzl na seně, přeskakoval pohozené klády, vykopával zadníma. Zamilovala jsem se.Asi mám úchylku na ptáky. (Tohoto supa sponzoruje Exekutorská komora. Svět je krásný.)Vidíte ji? Hlídkovala.:))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neros-san | 20. července 2015 v 22:37 | Reagovat

Dovolená zní skvěle. A fotka supa je luxusní (hlavně díky komentáři)...
Ale ten nadpis mi připomíná jeden příběh...

Byl jeden básník, který byl žid, nejspíše taky homosexuál, každopádně to byl němec. A tenhle básník měl oblíbeného filozofa, který podle básníka odhalil ideální způsob jak žít, jak vnímat svět, jak se chovat, jak vycházet s lidmi - zkrátka tento filozof podle básníka odhalil to, o filozofové nejspíš odhalovat mají, ale buď se jim to nikdy nepovede, nebo to tají. Tenhle básník ale žil podle názorů filozofa a byl velmi šťastný, dokud k moci nenastoupil Hitler. Za poněkud dramatických okolností básník utekl z Německa do Francie a pak do Švýcarska, kde se dozvěděl, že jeho oblíbený filozof podporuje nacistickou propagandu - ano, ten filozof, který přišel na to, jak dokonale žít svůj život.
Když válka skončila definitivně, básník odjel zpět do Francie, protože Německo nezvládal... ale hlavou mu pořád vrtalo, jak mu to mohl ten "jeho" filozof udělat...
Tak se jednoho dne s velkou nechutí odebral do bydliště onoho slavného filozofa a rozhodl se jeho zeptám z očí do očí. Starý pán mu otevřel dveře a na jeho otázku smutně odpověděl něco ve stylu:
"Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi žíti."
Básník poděkoval, rozplakal se a vrátil se zpět do Francie, kde se utopil v Seině...

Kdybych si jen vzpomněl na jména...

2 neros-san | 20. července 2015 v 22:38 | Reagovat

*Výti, kujvafix. "Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti." Jsem už fakt retardovanej unavací...

3 Lilith | Web | 30. července 2015 v 12:38 | Reagovat

Fotky sú skvelé. Máš veľký talent. Držím prsty, dúfam, že sa tomu budeš venovať ďalej. Určite by si mala! Dotiahneš to ďaleko :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama