Teaser Tuesday (9)

17. února 2015 v 17:48 | Artie |  Teaser Tuesday

Originální Teaser Tuesday je na blogu Should Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.
O historii toho Zuzanka mnoho nevěděla. Ten předmět jí vždycky připadal velmi nudný. Nudní a nepoučitelní lidé znovu a znovu dělají tytéž hloupé věci. Jaký to mělo smysl? Většina králů se podobala jeden druhému jako vejce vejci.
Třída se právě učila o jakémsi povstání, kde šlo o to, že nějakí sedláci už nechtěli být sedláky, a protože šlechta zvítězila, přestali být sedláky mnohem dřív a rychleji, než si přáli. Kdyby si dali tu práci, neučili se číst a přečetli si nějaké historické knihy, dozvěděli by se o tom, jak nepřesvědčivými zbraněmi jsou kosy a vidle, když se postaví proti kusím a dvouručním mečům.


Zkuste sami svými slovy shrnout váš pohled na středoškolskou výuku dějepisu. Zahrnuje váš textu slovní spojení jako: telefonní seznam, neskutečná nuda? Je to něco podobného jako text výše? Ano? Blahopřeji.
Jedná se, samozřejmě, o Zeměplochu - Těžké melodično. O Zuzance, vnučce Smrtě, třech muzikantech, jejichž hudba je těžce návyková a znovu o Zeměploše.

Přeji mnoho úspěchů do tohoto času nečasu! Uplyne ještě dlouhé doby, než se znovu ozvu. Nemám čas, náladu, nápad. Chtělo by to kybernetické kotce - ne školu. (Odkaz na Stopařova průvodce Galaxií)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama