Teaser Tuesday (5)

6. ledna 2015 v 18:14 | A |  Teaser Tuesday

Originální Teaser Tuesday je na blogu Should Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.Město bylo příliš těžké, než aby se udrželo na hladině. Kdybych to věděl dřív, kdyby mě to jen napadlo... Měl bych čas něco vymyslet. Přesto jsem byl klidný, protože už jsem nemohl dělat nic. Roztrhané vodní jazyky klesly a po nich se přivalila vlna, která zakryla palubu, nás i všechno ostatní. Zpěněný chaos vyplnil celý světa ustoupil studeným vírům. Nevím, jak sem se ocitl nad hlavní palubou s ústy plnými slané vody. Podíval jsem se nahoru. Za clonou tisíce vzduchových bublinek mizely pod hladinou další zahradnické paluby a obarvovaly vodu šmouhami hnědé půdy. Vyděšený králík kmital tlapkami a mířil k hladině. Světlo třpytící se odlesky se vzdalovallo a sláblo.
Co jsem to udělal...? Kde teď jsou všechny mé vize, postupně se mi rodící uvnitř hlavy?
Rozhlížel jsem se, až jsem spatřil Hersis. Snažila se vysvobodit z hamaky, ale já jí nemohl pomoct. Vznášel jsem se ve vodě o kus dál a díval se, jak se pohybuje čím dál pomaleji. Město se nořilo do šera a táhlo za sebou zamotané padáky, pomalu kroužící trosky i síť s rukou, která už byla bezvládná a trčela vzhůru, k modré Obloze. Pod vodou se nedá dýchat. Tak přece jen nemůže mít nikdo pravdu věčně. Ani štěstí.
Zavřel jsem oči a největší padák mě objal a stáhl dolů.


Omlouvám se za minulé úterý. Nechtělo se mi.
Vertikal je svět, kde lidé žijí ve městech šplhajících po lanech. Ve městech uzavřených kupolí ve vodě. Ve městech na velkém kameni plujícím nad neznámem. Vyberte si.
Lana jsou nemoc. Kam ale města směřují? Šplhají k Cíli. Ale odkud vyrazily? Zapište se na listinu dobrovolníků k Murkovi a Hersis, kteří se to vydávají hledat.
Poletíte. Rychle. Dolů. Ne pořád.
Tohle dílo Rafała Kosika bylo přeloženo z polštiny jen do litevštiny a češtiny. To je škoda, vám řeknu.
Je to krásná knížka žánru fantasy (na to jsem teď odborník, díky slohovce do češtiny!). Už stojí Srdce netvora (nestojí, jelikož ho má doma Neros).
Doporučuji všema dvaceti!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama