Napěchováno kulturou

14. října 2014 v 21:19 | Arthur |  Názorně názorné názory
Doslova.
Minulý týden se stal koncentrovaným podzimem z hlediska kulturních zážitků. Co na tom, že se třesu ještě na tři koncerty a nespočet dalších akcí? Rozhodně to nebude vše v jednom týdnu.

Víte, já toho jen za uplynulý školní rok (ano, ty dva necelé měsíce) zažila hodně.
Například výlet do Ameriky.
Nebo se mi poštěstilo držet přes půl milionu v papírových bankovkách jen tak v ruce.

Ale to, co bylo minulý týden je mnohem kulturnější.

Souhrnné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. V Dílně 9472. V úterý.
Jo, tak tohle bych vám doporučila. Sice to nebyla zrovna sklenice mé vody, ale nasmála jsem se. Někdy jsem se ptala, jestli to není až příliš, ale já asi divadlo nikdy příliš nedocením, když ze sebe herci budou dělat blbce, když tomu sami nevěří - když to budou jen hrát.
Některé hlášky mě pobavily. ("Ty tady hraješ koho, Mufa?!) Některé scény taktéž. (Aneb zrychlujeme hru pořád víc a víc.)
To vše hráli tři herci, měli k ruce také hadrového panáka.
No já nevím. Co k tomu víc říct? Asi mě to nezasáhlo přímo, protože nemám víc slov.

4TET. V Městském divadle, velkém sále. V pátek.
Když se někdo zeptá, kdo je má oblíbená kapela, neřekla bych, že 4TET. Protože vždy zapomenu, jak úžasní jsou. Tohle byl můj čtvrtý koncert, na kterém jsem byla. Loni jsem vynechala. Je to takový instantní doplňovač dobré nálady. Vždy na celý rok nabije.
Rozhodně si je někdo pusťte. Ale nikdy to nebude tak, jak naživo. Protože ty opičky, co dělají při tom i mezi tím. Nikdy bych neřekla do Jiřího Škorpíka, který je ještě kulatější než koule, že se bude vlnit jako had při námluvách. Dušana Kollára zbožňuju už jen díky hlasu - bass, což je má srdcovka (jasné, proto mám sopránové ukulele, jistě, rýpnu si sama do sebe, projistotu). Korn je Korn. Prostě v šedesáti pěti a pořád Korn. A David Uličník. Ten nejlepší tenorista a imitátor Gotta, kterého znám.
Jop, jop, jop. Dokonce i podpis mám - teta vystála řadu a pak mi kartu vnutila, ale podpisy mám!


Nabitá energie do zelených polí. Za dva týdny Mozart Group, za další dva Vojtech Szabó a za další dva koncert Velkého dechového orchestru Zlína. Na co se víc těšit?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama