The Hobbit: The Desolation of Smaug

15. prosince 2013 v 16:33 | Arthur |  Názorně názorné názory
Pár útržků myšlenek, které si díky vám srovnám v hlavě.


When he could, he saw all around him a sea of dark green, ruffled here and there by breeze; and there were everywhere hundreds of butterflies. I expect they were a kind of "purple emperor", a butterfly that loves the tops of oak-woods, but these were not purple at all, they were a dark dark velvety black without any markings to be seen.
- J. R. R. Tolkien - The Hobbit

Ale mám pocit, že tihle 'purple emperors' moc 'dark dark velvety black without any markings' nejsou.


Kniha je pohádková, film je roztáhnutý do tří dílů příliš se nepodobající ději v knize. Ale i přeze všechny tyhle nedostatky ho miluju.
Knížku jsem teda přečetla až napodruhé, ale mám doma anglický originál, takže si udělám radost a přečtu to i v originále.

Dějové linie se sem tam prolnou s Pánem prstenů, někdy se vytvoří úplně jinak jako v předloze. Chápu to. Je to na motivy těch knih. Ale přes srdce mi to nejde.

Třebá..:
Pavouci je sejmou úplně jindy, než mají. K elfům se dostanou jen díky těm pavoukům, i když to mělo být vlastně naopak. (Až tak naopak ne, ale docela dost jinak..) A k těm elfům se dostanou naráz. A Bilbo tam vlastně nic nedělá.
Jo, s těma elfama si to domysleli.

Nejvíc mě asi naštval absolutně banální rozdíl mězi knihou a filmem. Barva motýlů (viz obrázek na začátku textu). Úryvek mám z knihy, která mi teď leží vedle klávesnice. Dark dark velvet black = světle modrá! Gratulace, pánové od grafiky.


Když jsem se pod louhé době znovu přihlásila na ČSFD, tak jsem se teda odhodlala něco si najít. A vzniklo z toho dost dobré obsazení. Obdivuju to.

Věděli jste, že herec, co představuje Barda - Luke Evans (můžete ho znát taky z Tří mušketýřů - 2011 jako Aramise), začal svou hereckou kariéru ve třiceti letech? Letos mu bylo čtyřiatřicet. A za tyhle čtyři roky stihl vyvolat menší skandál otevřeným přiznáním z minulosti o své homosexualitě. (Bylo to asi takhle: V roce 2002 v rozhovoru prohlásil: "Everybody knew me as a gay man, and in my life in London I never tried to hide it.")

Nehorázně 'shipuju' Kiliel - Kili a Tauriel. V knize se sice nic takového nevyskytuje, ale úplně mě to v tom filmu dostalo. Vyšla jsem ze sálu a úplně se rozplývala. 'Forbidden love.'
Aidan Turner jako Kili je nádherný chlap. A k němu Evangeline Lilly. (U ní jsem až teď zjistila, že ji vlastně znám už z Ocelové pěsti. Hm.)

Celou dobu, co jsem v tom sále seděla a na plátně se objevoval Smaug, mi běhal mráz po zádech. Benedict Cumberbutch je Pán s velkým 'P'. Ten hlas...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kia | E-mail | Web | 16. prosince 2013 v 15:32 | Reagovat

Nehorázně mě naštvalo, že do filmu přidali tu americkou romantiku... Dost mi to zkazilo požitek a myslím si, že kdyby onu elfku vůbec nepřidali, bylo by to mnohonásobně lepší...

2 Arthur | E-mail | Web | 16. prosince 2013 v 18:05 | Reagovat

[1]: Milostný trojúhelník. Musí být, no ne? -.-
Kiliel je boží. Jen se do filmu nehodí. Pravda. Tauriel tam vůbec neexistuje. A rozhodně ne v souvislosti s Kilim.

3 neros-san | 26. prosince 2013 v 10:49 | Reagovat

Kio, myslím, že to nebylo tak zlé. Žádná líbačka, žádné objímání, jen povídání a dlouhé, mnohomluvné pohledy... A v šestnácti hodinách filmu se jejich osm minut ztratí...
Mě mrzely docela jiné věci, hlavně řemeslné a nedávno jsem se koukal na Star Wars VI a musel jsem obdivovat, jak tam skvěle nemíchali akci s příběhem. Tak, aby to fungovalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama