Změna by bodla

16. listopadu 2013 v 12:24 | k. s. z ZAS Arthur Loony |  Názorně názorné názory


Mělo by se stát něco, abych si začala uvědomovat, jak vlastně ubohá jsem. Začíná se mi to podvědomí a představy o tom, jak jsem snad jiná, než ostatní, vymstívat. Jsem vlastně úplně stejná, jako jiní, jen to skrývám sama před sebou. Jsem možná i horší. Měla bych se jít zahrabat, nebo se jít ztratit do lesa a tam v zimě umrznout.
Asi jsem stejná jako vlci. Samotářská, ale když na to přijde, tak tu smečku potřebuju. Lidi ale nevidím ráda a vyhýbám se jim. Jsem ve své kůži jen tehdy, když není poblíž někdo, kdo nepatří do mé smečky. Jo, dokážu být vytrvalá a podřídit se autoritě, ale nikdy nepřestanu bojovat za to, abych mohla být tou autoritou já.
Jen si myslím, že jsem něčím jiná..

Nedávno jsem četla knížku. (Ano, pořád otravuju z knížkama, které jsem četla, ale které nikdo nezná..) Poselství od kmene protinožců. Pomohla mi a pomáhá pořád. Vidím to tak, že ji budu číst pořád dokola.. Tam kmen srovnal ženu s gepardem. A prý to na ni sedělo. Jak je to možné, že lidé mohou být tak podobní zvířatům?

Přemýšlím nad tím od přednášky, díky které jsem tak úžasně nachcípaná.. To bylo v pondělí a bylo to něco o lidském genomu. Fakt jsem většině nerozuměla, ale dost mě zaujalo jedno.
Jaktože je v lidské populaci tolik rasismu, když jsme vlastně všichni naprosto stejní. Byl tam obrázek pro srovnání vývojové linie lidí, šimpanzů a goril. Lidé se téměř neliší. Skoro žádná odchylka. Šimpanzi skoro také. A od lidí se odpojili jen málo. A gorily? Ty by mezi sebou měli mít tolik rasistů, že by vymřely. Tam se liší každá rodina podle hory, na které žijí. Vlastně by to neměly být všechno gorily..
A to my si myslíme, že jsme jako lidé rozdílní? Uzážíme 'černé' - promiňte mi to. Všichni jsme v jádru také černí. Všichni jsme z Afriky. Tak co ku*va chceme?! (- Za tohle se také omlouvám.)

Proč nejsem třeba víla, nebo něco jiného? Stydím se za lidi.
Dneska mi mamka naznačila něco o tom, že až jí budu chtít představit svého partnera, tak mám mít argumenty. A říkala to tak, že narážela na to, co kdyby to byla partnerka. Prý si mám být jistá, že to není jen výstřelek na dva týdny, měsíc. Mám ji přesvědčit a nemá to být jen že 'chci'.
Bojím se, jak to dopadne, když se konečně odhodlám.Vaše naštvaná a zklamaná Arthur, řečená Krásná slečna ze ZAS.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yima | Web | 16. listopadu 2013 v 17:19 | Reagovat

Naprosto tě chápu, naprosto s tebou souhlasím. Rasismus je kapitola sama o sobě a rozhodně to není nic pěkného. Líbí se mi teď ta kampaň "my pracujeme", aby lidé neměli předsudky vůči Romům. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama