Já.. Bojím se sama sebe!

6. listopadu 2013 v 19:45 | Arthur |  Zcestné výžblepty mého unaveného želé
"Jak ti to přijde? Co při tom pociťuješ?"
"Jakokdybych snila ve dne."

Zjišťuju, že tenhle školní rok je čím dál tím zajímavější. Volného času se mi nedostává, vlasy si poslední dobou umývám zásadně ve vaně, začínám se těšit do tanečních a polemizuju o smyslu života. Proč je mi jedno, že zemřu?

"Já na to nedošla ani po sto letech v lihu."

Do školy vcházím za tmy a zůstávám tam do tmy. Hodiny latiny se mi začítaní vymstívat. Tělocvik na sedm a potom do čtyř latina. Člověk si říká, že se toho hodně naučí, že by mohl být někdy v budoucnu snad chytrý. Ale v tělocviku si poláme končetiny, v angličtině přijde o nervy, zeměpisný atlas si omlátí o hlavu a českým pravidlům pravopisu se vysměje. Potom ještě vyhodí z okna tenorovou flétnu a v dějepise si zaspívá Gaudeamus Igirur, aby použil tu latinu v praxi. (Toť by bylo shrnutí dnešního dne..)
Vážně bych chtěla být chytrá. Ale už mi to nepřijde tak fajn. K čemu mi to taky bude, že?

'Vydal něco jako frustrovaný povzdech.'

Místo pátku jsem si hodiny moderního tance přehodila na úterý. To znamená, že v pondělí dostávám zabrat v klasice (balet, pro neznalce) a ráno v tělocviku, v úterý si dáme něco moderního, ve středu jako probuzení znovu tělocvik a ve čtvrtek klasické taneční. Hm. A v pátek? Tam mám 'jen' klarinet a hvězdárnu. To je zase záhul na mozek, nemyslete si.
"Zelenou? Dobře, když si bohové přejí zelenou.."

Přemýšlim o nějaké šílené barvě vlasů. Ne zrovna zelené, i když to by taky nemuselo být špatné. Ne permanentní, ale nějakou takovou tu jednoduchou, smývací. Ale ty asi nejsou tak 'křiklavé', jak ty druhé, že? (Vidíte to? (Asi ne, že..) Zase jsem si umyla vlasy ve vaně!) Co třeba takovou oranžovou, červenou, modrou, fialovou, růžovou.. Co takhle nějaký mix? Třeba odbyrvit si nějaký pramen a ten obarvit na šílený mix barev? Asi takhle? Hm..

"Přísahám, že jsem ty kytky pošlapal nevědomky!"

Říkám to všem, ale nikdo neposlouchá.. Tak to řeknu alespoň vám. Protože mám pocit, že když to říkám a mám pocit, že tam je někdo, tak jsem až příliš sama a mluvím jen tak, do zdi. Jo, tak to asi bude. Protože co si dneska pamatuju, tak jsem to řekla asi třikrát a nikdy žádná odezva nepřišla. A že je to blbost, na kterou je odezva téměř povinná.
Kdesi jsem spatřila něco ve smyslu 'Po dlouhé době opět otevírám knížku. Úžasný pocit...'. Tak na to navazuji: "Je super mít rozečtené dvě knížky. Když se vám vybije čtečka, tak můžete sáhnou po té papírové." Tohle je, prosím, moudro dne! *Potléésk!*

"Andy Warhole jednou řekl: 'Květiny jsou dar Boží."
"Je to pravda? Vážně to řekl?"
"Ne. Říkám to já."

Chtěla jsem.. Co že jsem to chtěla?! (Vidíte! Němec přichází! Vítej, vítej Alzeimře!) Jo! Ne..

"..A popudit si proti sobě lid, to není dobré."

Jestli jste si kdy chtěli pořídit kočku, tak vězte, že je to problematický tvor. Nemám na něj dobré vzpomínky. Vždy chtěl lízátko a hračku, se kterou by si mohl hrát. Nikdy by mě nenapadlo mu odporovat. Vždyť byl odporný! Olizoval lízátko a strkal ho do kyselé posypky. Namáčel panence hlavu do sirupu a zametal jejíma vlasama prach pod kobercem. Vždy jsem se ho bála. Byl to podivín. Jestli jste o tom doopravdy přemýšleli, tak vám už nic víc neřeknu, protože toho sama víc nevím. Je to složité. Komplikace nastaly téměř okamžitě. Hned po porodu si vzpomněl, že chce mámu a brečel, dokud nedostal zablácenou gumáku. A co tím chtěl autor říci? Že se nemáš flákat a jít se učit chemii. Tak. A dopiš to.
Proč jsem napsala do vyhlédavače tumblru 'hell'?

Chtěla jsem vám ještě sdělit, že automatické psaní je doopravdy děsivé. To, co jsem napsala o odstavec výš, vzniklo takhle. Až na tu zmínku o tumblru. Myslím, že neusnu! Ale, díky!! Děkuju všem, co se podíleli na počátečním stupni mého bláznovství!

"Uctívám jen čistokrevné trolly."

/Všechny tyhle hlody jsou z mé hlavy. A původně měly být v povídkách. A možná že budou. A kdy že mě to napadá? Při skládání puzzle, prosím. To jsem na tom tak bídně, že vlastně medituju a mluvím sama se sebou. Tedy s Múzou! Sorry!/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jolí. | Web | 7. listopadu 2013 v 17:36 | Reagovat

dej si fialovou :D já vždycky chtěla fialovou , jdu si poskládat puzzle, vidím to poprve a to mi připomnělo, ž emi ve skříni ještě leží jednou 2000 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama