Hustota ničeho

11. listopadu 2013 v 20:44 | Arthur |  Výkvěty mozků oživené fantazií

Sama z toho mám pocity jako z Metra 2033 od Glukhovskeho. Je to krátké a blbé. Začátek napsán s dobrou náladou, prostředek v apatii a ten konec teď s bolestí v krku a třeštící hlavou. Tak si vyberte část, která se vám líbí nejvíc a dejte vědět.


Title: Hustota ničeho"Vy jste na mě zapomněli? No jistě, že jste na mě zapomněli! To vám teda pěkně děkuju!" všichni žvýkali svůj citron a jediný přítomný bez ovoce se vztekal uprostřed kruhu. Vypadalo to na hodně dlouhou noc a pěkně nebezpečný den. Nenechali mu ani jeden citron, ani jednu baterku a ani jeden blok energie.
Nasupeně odkráčel za hranici světla vydávaného úspornou zářivkou a na kolenou si rozložil svou jedinou společnost na následující den. Nacvičeným pohybem rozebíral, čistil, skládal, nabíjel a znovu rozebíral svůj glock a plnil zásobníky všemi náboji, co kde po kapsách měl. Pár jich neměl po kapsách on. Pár jich bylo z kapes ostatních.
Muži a ženy za jeho zády naschvál žvýkali a mlaskali co nejhlasitěji, aby ho vyprovokovali k nějakému činu, který by ho mohl stát život. Tím by si vybrali tu krvavou daň na noc a mohli by spát v klidu a pokoji. Hodně by si tím pomohli. Nemuseli by se zavírat a zamykat vždy, kdy by si jen chtěli odskočit, nemuseli by stavět hlídky a jednu noc by se dobře vyspali. Sice jen jedinou noc, ale i to by stačilo, aby se jejich organismus trošku vzpamatoval.
Netrpělivě poposedl a pokusil se nevnímat lomoz za svými zády. Výkřiky se z tama ozývaly čím dál tím hlasitější a tma houstla úměrně hluku. Snažil se své oči tomu hustému nic přivyknout a měl s tím čím dál tím větší problém.
Tmou se najednou ozval výstřel následovaný spásonosným křikem. Ve tmě někdo zápasil o svůj život. Poslal tím směrem dvě kulky. Výkřik utichl téměř hned a hustota tmy polevila na útočnosti. Stíny se roztančily a oheň stoupl do větší výšky. Tma si dnes vybrala.
Od ohně se ozval mnohohlasý ulehčený povzdech a o podrážku boty se mu zastavilo malé žluté ovoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama