Mezimezím tam a zpět

8. září 2013 v 18:19 | Arthur |  Výkvěty mozků oživené fantazií
Když jsem to viděla, tak jsem si řekla, že se účastnit nebudu. Ale, jak vidíte, tak jsem poněkud pozměnila názor. Jsem zde s povídkou na přesně 1800 znaků do soutěže Blog.cz. Já mám mnoho představ na setkání s hrdiny mých knih. Mnoho, ale vybrala jsem jen jednu. Tu nejpříhodnější. Vybrala jsem si Menolly ze ságy knih Drakeni z Pernu. Ta dívka mě fascinuje. Doopravdy. Kdyby se mi povedlo to, co v povídce, tak se nenechám jen tak odradit a nevypadnu hned. Vážně bych ji chtěla potkat.

Title: Mezimezím tam a zpět
Počet znaků: 1800


Musíš se jen soustředit. Pekelně soustředit. V mysli si vybavit pravé orientační body tak, jak jsou ve skutečnosti. Byla tam Krvavice těsně nad obzorem, protože Míjení ještě nenastalo. O trošku výše půjde vidět Denní sousestří. Směrem k Držbě Tillek jsou na obzoru rozprostřeny Výšiny a podél pobřeží jde dobrým okem postřehnout víření draků vzlétajících z Fortského Weyru. Kolem mne proudí lidé a někde je možné zahlédnout mladého Pána Jaxoma, jezdce na Bílém Ruthovi. Ruathská držba na skalnatém podloží a upravené cestičky beze stopy po zeleni tak, jak to má být…

Pekelný mráz tak přesně na tři zakašlání a absence čehokoliv, čeho by se dokázaly zachytit smysly. To mi napovědělo, že se mi to konečně povedlo. Konečně se mi povedlo přesunout se mezimezím na jiné místo a dokonce do jiného světa.

"Co si u Střepin všech Skořápek myslíš, že jsi?!" zvolala osoba, která předtím spěchala do Vnitřní Držby, ale nyní se sbírala ze země v kaluži ještě teplého klahu. "Ale ty, u Prvního vejce, nejsi zdejší! Kdo-kdo jsi?" Oči se mladé ženě zděšením vykulily až děsivě. Tohle byla ta Menolly, majitelka jedenácti ohňových dráčků, nejlepší Harfenice hned po Mistrovi Robintonovi s mozkem obdivuhodně bystrým, kterou jsem si vždy přála potkat. "Vím, že nejsi odtud a nemáš tu co dělat… Dobrodružných duší si cením, ale musíš zmizet! Nebo napácháš ještě více zlého, než se to podařilo nám samotným. Odejdi, prosím. Teď není nejpříhodnější doba na návštěvy jiných světů." Hlas se jí zcela uklidnil a rozumnými pobídkami mě posílala zpět do mého světa. Rozumím jí. Já sem nepatřím. Jen jsem se chtěla podívat. Možná, že by se mi podobný kousek povedl i v mém světě. Jen tak se přesunout pomocí mysli… Když už to umím bez draka.


Ráda jsem vás potkala. Mezimezí už mě nevyděsí, ani jeho prázdnota a mrazivá teplota.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elizabeth | Web | 8. září 2013 v 18:53 | Reagovat

Ságu sice neznám, ale ta povídka je skutečně podařená, přijde mi, že jsi ji pojala naprosto jinak než ostatní, a to se mi na ní líbí. :)

A tak mimochodem - další slash duše? To mě těší, takové se hledají docela špatně. :D

2 Jamie Montek Williams | 8. září 2013 v 19:29 | Reagovat

[1]: To je moje holka, ruce pryč!
A k povídce: Lásko, jsi prostě šikovná :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama