Triumf; Snapův problém

26. července 2013 v 18:29 | Arthur |  Kecy mimo cirkusoidní klec
Tím, že jsem slíbila jednu povídku za každou přečtenou knížku, jsem si na sebe upletla bič. O dé doby jsem přečetla knihy dvě. Čtvrtý a pátý díl Harryho Pottera. Pátý jsem dočetla včera a dnes jsem v polovině dílu šestého. Takže to celkem solidně nestíhám. K tomu mi do knihovny minulý týden přibylo pět knížek a dnes došla poštou od jedné super spisovatelky a povídkářky další. A sílu na povídku nemám. Jsem myšlenkama už na táboře, kam zmizím na dva týdny a nebude po mě vidu ani slechu. Tak mám tady dva drabbly. O prostředí knihy. O Harrym Potterovi. Okrajově..

Title: Triumf; Snapův problém


"Frede, Georgi, vy půjdete se mnou," řekla profesorka McGonagallová a otočila se zády k překvapenému davu.
"Ale paní profesorko, my nic neprovedli," snažil se namítnout Fred, ale nedovolal se žádné reakce. Profesorka McGonagallová jen pokývla hlavou opodál stojícímu hloučku studentů a v její tváři se usadil neznatelný, ale potěšený úsměv.
"Jakoby nám to někdo někdy uvěřil," poučil bratra George a postrčil ho směrem ke kabinetu ředitelky jejich koleje.
Za nimi na nádvoří zůstala téměř celá škola v udiveném tichu. Uprostřed chumlu studentů stála zkamenělá ředitelka Umbgidgová a z úst jí tryskal vodotrysk. Tenhle trik byl odvážný i na Weasleyovic dvojčata.


"Pottere, vy tupče! Jak jste mohl do toho lektvaru hodit dračí srdce, místo králičího ucha!?" rozohnil se Snape a vyrazil rychlým krokem doprovázeným dramatickým povláváním pláště ke smrtelně bledému Harrymu. V očích se mu odrážel orlovitý nos, jehož majitel se skláněl nad asfaltově černou hmotou v kotlíku. I konzistence byla stejná. Směs ale nepravidelně vybuchovala a vycházely z ní bubliny tak velké, že při jejich prasknutí na okrajích kotlíku zůstával nános tohoto nepovedeného lektvaru. Snape nechal jediným máchnutím obsah kotlíku zmizet. "Za tohle jste dnes po škole. A…" To už Harry ale neposlouchal. Svezl se totiž po židli pod lavici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama