Srdcová královna

21. května 2013 v 18:35 | Arthur |  Názorně názorné názory

Proč je ona vždy ta zlá?


Nemusí být. Jen to všichni mají vžité. Ten, kdo napsal Alenku v říši divů, musel být hodně vypočítavý. Vybral si postavu, u které by lidé ani žádné vlastnosti nečekali a dal jí je. Vytvořil si svůj vlastní svět, ve kterém nechal ztratit se mladou Alenku a zlou královnu ji nechal týrat.
Já ten příběh dobře neznám. Film jsem viděla, ale spíše jsem se soustředila na brilantní herecký výkon Johnyho Deppa, než na samotný děj. Počítačovou hru mám doma, ale už si ji nevybavuju. Takže jestli si domýšlím až příliš věcí, tak se omlouvám.

Srdcová královna nemusí být nutně hodná. Ale ani zlá.

Představme si, že máme tu moc vytvořit si svět svůj vlastní. Nebo dokonce několik světů. Pojďme téhle možnosti využít. Do každého z nich posadíme jinou srdcovou královnu. Každá bude mít jiný osud a jiné smýšlení. Podle toho to bude ve světech vypadat.

V prvním z nich by mohla být zlá. Ať se příliš nevzdálíme od 'zažitého' řádu věcí. Takže zde bude zlá, šílená a podlá. Bude své poddané nenávidět. Srdce v erbu by mohlo představovat metaforu. Ona je tak zlá, že žádné srdce nemá, a proto si ho dá tam, kde jej všichni uvidí.
Nebo také ne. Bude tím chtít mystifikovat. Aby si lidé mysleli, že je hodná. Ale tak to nebude.
Tak či tak, je zlá.

Zkusme se podívat na svět o něco lepší.

V dalším, druhém, světě, si ji vysníme hodnou. Od přírody přívětivou a příjemnou dámu. Byla by dobrosrdečná, lidé by ji měli rádi a znak by ji vystihoval. Pomáhala by všem, do válek by se nehrnula.
I tak by mohla vypadat.

Ve třetím z vymyšlených světů by představovala rozmazlenou paninku z bohaté královské rodiny. Sama by byla bohatá, ale usmyslela by si, že chce být ještě více. Rodiče by 'nedopatřením' zemřeli a trůn by mohl připadnout jí. Proč se toho nechytit, že?

V dalším světě, který se zdá hodně nepravděpodobný, ale mě se zamlouvá nejvíce - což vlastně potvrzuje mou šílenost a potrhlost - by byla pěstitelkou králíčků. Ano, čtete dobře. Pěstovala by takové ty malé kuličky s nadýchanou srstí. Byla by jen malou součástí tohoto světa, ale i přes to by si mohla říkat Srdcová královna. Však by i byla. Taková pěstitelka musí mít veliké srdce, aby se o několik králíčků postarala.
Ale teď jsme odbočili do světa mé fantazie.

Takovýchto světů bychom si mohli vytvořit statisíce. Tolik, na kolik by stačila naše fantazie - a to ta má by se vyřádila. Každému by se zamlouval jiný. Protože každý má srdce zapsané v mozku pod jinou kombinací. A i to ovlivní naše smýšlení.

A teď zbývá jedna otázka. Taková řečnická. Jaký svět si vyberete?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jamie Williams | Web | 22. května 2013 v 10:32 | Reagovat

Boah.... JHaký svět? Toť otázka. Na každém je něco dobrého, ale i něco špatrného...

2 Lukáš | E-mail | Web | 22. května 2013 v 18:18 | Reagovat

Nic ve zleém jako ale... soustředit se na herecké výkony (ať už kohokoliv) je špatně.

Myslím si, že člověk by se měl zaměřovat na celek a ne na konkrétní herce a jejich "herecké výkony".

Třeba já když se chci vžít v kině do jiné reality tak mě nezajímá kdo co a jak hraje... ale realita filmu.

3 Arthur | E-mail | Web | 22. května 2013 v 18:45 | Reagovat

[2]: Je možnost, že by mě, v tomhle případě, omlouvala skutečnost, že mi bylo dvanáct? Film se mi i teď zdá příliš děsivý. A tehdy to bylo navíc ze školou..
Ale máte pravdu. Dívat se na film s tím, že hodnotím jednu roli, není správné. Však to také nedělám. Jen když jdu z donucení na film, který mě neoslovuje a uvidím tam známou tvář, tak se snažím alespoň nějak udržet svou pozornost.
Nyní si filmy vybírám díky poslechu jejich soundtracků. Vlastně si film, jehož hudba mě neoslovila, nepustím.
Nic ve zlém jako ale... Myslím, že o tomhle tahle úvaha doopravdy nebyla.
(Nevím, dnes jsem asi už přešlá, tak mě to nějak namíchlo. Omlouvám se.)

4 Lukáš | 22. května 2013 v 21:13 | Reagovat

[3]: Nepochybně... ale ta myšlenka, kterou jsem výše zmínil, tam u vás zazněla taky. A není potřeba se omlouvat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama