Ráj srdce, krása života 4

12. května 2013 v 18:57 | Arthur |  Ráj srdce, krása života
Po dlouhé době čtvrtý díl téhle povídky. Mě se to nijak zvlášť nelíbí. Možná je to tím, že jsem to měla rozepsané přes měsíc a půl a dneska to dopsala. A za to poděkujte Shaymin, která mě svým nenápadným komentářem u dílu třetího navnadila k dalšímu. Tákže.. Pro Kacalan a Shaymin!


Title: Ráj srdce, krása života
Part: 4/?"Mám na tebe otázku."
"Tak se zeptej." Zabroukal jemně.
"Co všechno víš.. O Poselství?"
"O Poselství? O tom jsem nikdy neslyšel. Pověz mi o tom víc." Zavrtěl jsem hlavou. Ach ti Staří.
"Mám na mysli Legendu, nebo jak tomu vy Staří říkáte." Tentokrát vědoucně pokýval mohutnou hlavou.
"Tak Legenda, říkáš? Na tu se budeš muset posadit. Už jen stručné vyprávění zabere celé odpoledne." Poradil mi a sám také stočil své staré medvědí tělo do klubíčka.

Posadila se na nejbližší rozvrzanou židli s malou knížečkou v ruce a očima vpitýma v textu. Tohle by mohlo být ono! Nejspíše našla další knihu popisující její rodinnou Legendu. Pomalu otáčela ztrouchnivělé staré stránky v malé knížečce s koženým obalem a doufala, že to není jen vymyšlená pohádka.
"Můžu začít?" zeptal se po chvíli. Přikývl jsem, a tak pokračoval.
"Je to stará legenda, která se ti bude možná zdát nereálná, ale neklesej na mysli. Já to vše zažil, sice jako malé mládě, ale vím, o čem povídám," odmlčel se a jemně si navlhčil pysky jazykem. "Kdysi dávno žil jeden moudrý los, který shromáždil celé zvířectvo žijící v lese, kde se přes zimu nacházel, na důležitou schůzku. Potřeboval vyřešit důležitou záležitost, se kterou potřeboval pomoct. Přišli všichni vlci i zajíci. Najednou se nikdo nepral a nenáviděl. Všichni věděli, že tohle je důležité shromáždění, které může změnit budoucnost jejich soužití v lese. Tenkrát ale přišel i jeden nezvaný host. Když los všechno živé v lese svolával, nacházela se tam i jedna stará lidská samice z blízké osady. Sbírala bylinky do své domácí lékárny a uslyšela jeho volání. Žádné zvíře se jí nikdy nebálo, a proto nebyla odhalena její přítomnost. Bylo to i proto, že zvířatům odjakživa pomáhala a tak ji brali jako člena jejich společenství. Nikdo dodnes neví, jak mohla rozumět zvířecí řeči. Ale rozuměla a vyslechla si celý plán. Spočívalo to v záchraně všech přátel zvířat, kteří žili ve vesnici. Na to by byla zvířata sama krátká, a proto se rozhodla obyvatelům lesa pomoct. Hned jak se zvířata rozešla zpět do lesa, tak se vrátila i ona. Donesla si domů rostliny na čaje. Ve vesnici potom odvázala všechny psy a vypustila slepice a králíky. Byla to jen malá pomoc, ale zvířata jí to nezapomněla."
"Jak to myslíš, nezapomenula?" Přerušil jsem jeho monolog, pro mě podstatnou, otázkou. Prohlédl si mě a potom mi odpověděl.
"Hned další den se jí přede dveřmi objevila zručně tepaná dýka, kterou měla ve své sbírce straka. Vzdala se jí jako poděkování."
"A oni věděli, která žena to byla?" S pocitem vzrůstající zvědavosti jsem se na něj s očekáváním podíval.
"Každé zvíře má svůj šestý smysl. A tenhle obyvatele lesa zavedl za touhle paní," odpověděl mi.
"Ale to neříká nic o Legendě. Prosím, řekneš mi něco o ní a o tom, co s tím mám společného já?"
"Možná někdy příště, mládě. Tohle ti pro dnešek bude muset stačit," ukončil náš rozhovor. Asi se mu chtělo spát, nebo co.
"Ale ty jsi říkal, že je to dlouhé." Musel jsem protestovat, jelikož jsem byl tak nedočkavý, až to nešlo vydržet. Ale odpovědi jsem se nedočkal. Jeho hruď se zdvíhala spolu s mohutnými nádechy.

Dívka se rozhlédla po setmělém obchodě a zaklapla knížku. Četla hodně dlouho, protože se venku už zešeřilo. Nezjistila vše, ale ještě knihu nedočetla. Podívá se na ni doma. S Bezejmenným na klíně a horkou čokoládou v ruce. Knihu chytila ze hřbet a přešla k prodavači. Několika bankovkami zaplatila symbolickou cenu a vyrazila do tmavých ulic na cestu k domovu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 M!leynQa BieBs. | Web | 12. května 2013 v 19:10 | Reagovat

Pekný blog :)

2 Shaymin | Web | 12. května 2013 v 19:19 | Reagovat

KONEČNĚ! Další. Jsem nenasytná. "Mámu jsem sněd, tátu jsem sněd, holku s mlíkem jsem sněd a tebe taky teď sním!" Otesánek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama