With Eragon

14. dubna 2013 v 3:59 | Arthur |  Kecy mimo cirkusoidní klec
Není na škodu někdy nejít spát a napsat povídku. Navíc ji psát při filmu RRRrrr! puštěným na plátno a kolem třetí hodiny ráno. Ani spát se mi nechce. Jo, je to divné. Ale podporuje mě Shaymin sedící vedle mě a píšící také fanfiction. Ona o anime filmu Hotarubi no Moru e a já o trilogii knih Eragon.
No jo.. Ani netuším, jestli to dopíšu.
Tak.. Ten konec je absolutní slátanina. Hnus. Ani nevím, jestli je to vůbec konec. A ani jsem si to nějak nečetla.

Title: With Eragon


Usedla na rozviklanou stoličku opřenou o zadní zástěnu stanu a zhluboka vzdychla.
Nad čím přemýšlíš, Aryo? Vypadáš velmi smutně. Objevila se vedle ní mohutná dračí hlava a myšlenkami jí proplul líbezný hlas modré dračice Safiry. Chytré oko si ji prohlíželo z bezprostřední vzdálenosti a mysli se jí dotkl soustrastný nápor pocitů. Jen si znova povzdechla a sklopila hlavu. Sivé plátno stanu se zavlnilo a dolehla k ní vůně kůže. Nejspíše z vybavení stanu Stínovraha Eragona. Po tváři se jí mihl úsměv jako doprovod myšlenek na toho mladého muže. Za tu dobu, co ho zná, na ni udělal mnohem větší dojem, než někteří elfové, které zná celý život. Od použití přemisťovacího kouzla, kterým poslala vejce Safiry k němu do údolí Carvahallu, se změnil. Z malého dítěte, které si neuvědomovalo téměř žádné nebezpečí se stal mladý muž, jež již stihl zabít Stína a porazil i Galbatorixe. A to je co říct. Ztratil při tom celou rodinu, tu pokrevní, ale našel nové přítele. Stal se bratrem krále trpaslíků, složil slib věrnosti Vardenské královně Nasuadě a elfské královně. Její matce.
A je to zde znovu. Je zde ta věc, na kterou si zakázala myslet. Alespoň v tom zlém. Zakázala si myslet na smrt své matky. Zemřela hrdinskou smrtí, ale je to smrt jako smrt. Už teď jí chybí. A to je jen několik hodin od toho incidentu.
"Aryo! Nad čím tady dumáš? Sedíš a nevnímáš." Vyrušil ji nečekaně Eragon vykouknuvši z poza plenty.
"Eragone," rychle vstala a formálně se uklonila, "tebe jsem tady nečekala." Vyhrkla první věc, která ji napadla.
"Ale co to povídáš! Vždyť sedíš u mého stanu." Zasmál se dobrosrdečně její zmatenosti a posunkem ruky ji vyzval na obhlídku vojenského tábora. S úsměvem vykročili a opustili Safiru. Při rozhovoru zdravili všechny kolemjdoucí a žehnali všem, kteří o to požádali.
"Nad čím jsi přemýšlela, když jsem přišel? Vypadala jsi zamyšleně, tak neříkej, že nic." Mile se usmál a jí se o trošinku zvedla nálada. Pozvedla koutky svých úst a nadechla se k odpovědi.
"Přemýšlela jsem nad matkou." Eragonovi úsměv naproti tomu poklesl.
"Promiň, to je mi líto. Já.."
"Ne, neomlouvej se. Ty za to rozhodně nemůžeš. Mělo se to tak stát, tak se tak stalo. Smrt patří k životu." Opakovala si polohlasem mantry, které jí říkali v jejím rodném městě. Opakovala si to, co byla pro ni samozřejmost.
"Zajdeme k řece? Chtěl bych ti něco ukázat." Rozhodl se změnit téma hovoru Eragon, aby se Arya dál netrápila.
"Ano, Eragone, to je dobrý nápad. Dlouho jsem tam nebyla." Rozjasnila se jí tvář a svižným během se mu začala vzdalovat.
"Aryo!" Zasmál se a snažil se ji doběhnout. Tahle malá hra se zvrhla na rychlý závod přes les až k vodě. Utíkali rychle. Přeskakovali kmeny stromů a šlapali do malých tůní způsobených nedávným liákem. Oblečení se jim zachytávalo za větvičky malých stromů a nohy bořily do měkké půdy. Arye se na posledním výmolu vyvrtla noha a skutálela se dolů z kopce vedoucího k řece. Eragon si toho nevšiml a zakopl o její tělo ležící na zemi. Spadl na ni a oba se kotouleli dál trávou v záchvatu smíchu.
"Jejda! Slez ze mě!" Vyhrkla mezi záchvaty smích Arya a shodila ho ze sebe do ledové vody v řece. Začal se tam plácat a lapat po dechu. Když se mírně vzpamatoval, tak nabral plné dlaně vody a chrstl ji po Arye.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tenal | E-mail | Web | 28. února 2017 v 10:26 | Reagovat

Odkaz Dračích Jezdců... Svého času to byla má nejoblíbenější série knih a má velký vliv na to co píši dnes. Při čtení tohoto úryvku jsem se ale usmíval od ucha k uchu z mnoha různých důvodů. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama