Jarní ráno

10. dubna 2013 v 7:43 | Arthur |  Výkvěty mozků oživené fantazií
Představuji vám slohovou práci, kterou jsem včera psala ve škole. Měli jsme na to dvě vyučovací hodiny a několik témat. Já jsem si vybrala Líčení - Jarní ráno. Možná se mi to povedlo. Posuďte sami.

Title: Jarní ráno
Školní kompozice


Usměvavé sluníčko vystoupilo nad špičky listnatých stromů za doprovodu zpěvu malých ptáčků zpěváčků. Ptačí mámy, ještě rozepalé po uběhnuvší noci, poletovaly po okolí a sháněly dostatek malých tvorečků ochotných zaplnit hladovějící bříška jemně ochmýřených umělců.
Bylo ještě brzy ráno a na krajinu se snášela první rosa. Osvěžila krásně zelenou trávu s poupaty lučních květin, na které se nedočkavě pásli nadýchaní králíčci. Kapky studené vody stékaly dolů po listech a padaly na hliněnou půdu hemžící se životem. Pod lehké králičí tlapky se pletli lesklí brouci namáhavě se plazící cestičkou mezi stonky. Sháněli po zimě potravu stejně tak, jako ostatní zvířátka.
Uličnický vítr cuchal kožíšky a po palouku proháněl suché listí, jako by uklízel po uplynulé mrazivé zimě a uplakaném podzimu. Hnal je před sebou až na hranici listnatého lesa. Stromy se na tohle marné snažení dívaly s pobavenými výrazy. Někdy jemně zašustily listím, aby daly větru najevo svou soustrast. Jindy jen strnule sledovaly zápas jevů přírody v očekávání vítězství jedné ze stran.
Tohle cirkusové představenípozorovala i poupata nejrůznějších barevných květin. Rozvinula své okvětní lístky pro obdiv všem v okolí v očekávání, že všichni obrátí svou pozornost na jejich barvy. A taky že ano. Vítr si přestal hrás s neodbytnými šustícími listy a začal se věnovat opečovávání ještě nerozvitých poupat. Vybízel je k přivítání jara a sliboval jim nádherný pohled na okolní svět. Přivál jim více vláhy a odehnal všechny škůdce přemýšlející nad chutí jeho svěřenců. Za tuhle péči se mu ovšem stědře odvděčily. Otevřely své pestrobarevné květy celému světu, aby mohl žasnout nad jejich barvami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama