Gympl...

26. března 2013 v 15:22 | Arthur |  Názorně názorné názory

...očima kvartána (deváťáka)

Jak jste se dočetli v nadpisu a podnadpisu článku, tak vám přiblížím klady a zápory gymplu. Alespoň mé subjektivní.

Já chodím do kvarty, což je devátá třída. Ve škole se běžně potkávám s lidmi mladšími, od dvanácti let, i staršími, nad dvacet. Z této strany je tento typ škol dobrý. Člověk si udělá obrázek o věku a chování lidí a potom hodnotí jinak. (Tak například.. One Direction.. Jsou okolo věku mého bratra, který je taky oproti některým čtvrťákům dítě. A jak potom vypadají oni? Jako bláznivé mimina. Ale já je miluju. :3) Na chodbě do vás vráží nevychovaní primáni (šesťáci) a prváci s obrovským egem.

Tím se dostáváme k dalšímu bodu článku. Jít na gympl v šesté třídě nebo až od devítky?
Já jsem šla po páté. A udělala jsem dobře. Lidé, kteří jsou na osmiletém studiu, tak jsou slušnější. Kdokoliv, téměř každý, kdo dojde na čtyřleté, tak kouří, pije a nadává jak dlaždič. A to převážně holky. Před školou ráno i odpoledne postávají skupinky kouřících studentů a pak si představte, jak to smrdí v šatnách. A já jsem ráda, že z naší třídy není nikdo na cigaretách závislý tak, že o každé volné chvíli běží ze školy si zapálit.
Ano, sice navrhnete, že holka, která tam už straší několik let, nemůže zapůsobit na kluka v prváku. V prváku, musím uznat, tak kluci jsou vážně hezčí, ale jestli nehledíte na vzhled, ale více na srdce, tak zapátrejte jinde. Ti kluci sice nemají takový vkus na módu a přehled kdo s kým a co, ale vyposlechnou vás. Ano, tohle je, prosím, můj pohled. :3

Dneska jsem cestou ze školy potkala hodně deváťáků mířících na přijímačky nanečisto. Holky na podpatcích a v oblečení nepřiměřeném mrazivému a větrnému počasí venku. Zmalované jako barbíny. A kam pak směřuje tato populace.. Dobrá polovina měla v ruce cigaretu, nebo alespoň z nich táhlo. Ne, tak tohle nesnáším.. (Ne, u Zayna mi to nevadí. Toho zbožňuju ať dělá cokoliv. :3 Protože vím, že s ním v životě mít nic nebudu. Tak ať si život ničí sám. A usměrňuje si ho Perrie..)

Dalším pohledem na studium je jeho praktické využití.
Když vystudujete gympl, tak máte vlastně možnost jít na jakoukoliv vysokou. Ale když se nedostanete, tak jste v pytli. Máte všeobecné vzdělání, možná maturitu, ale ta teď ani tak důležitá není.. Důležité je být vystudovaný v nějakém oboru. Takže když vyjdete z gymplu po maturitě, tak nejste nic. Proto bych ze základky na gympl nešla. Ale teď jsem ráda, že tam chodím. Žádné stresy ohledně přijímaček a rozhodování se, co budu dělat celý zbytek života. Na to ještě pár let mám..

Teď si užívám a můžu se věnovat zdokonalování se ve psaní. Za což jsem ráda, protože nepíšu nijak dlouho. Víc jsem se tomu začala věnovat před Vánocema 2012. Takže chvilinka. :D A psát povídky jsem začala v únoru letošního roku. Šílené. To znamená, že když něco chcete a jdete za tím, tak se to povede. Ale má cesta bude ještě dlouhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama