Výlet do Špindlu °1

23. ledna 2013 v 21:14 | happy |  Trapasy a jiné neopakovatelné záležitosti z cest
Na 3 dny do Špindlu! Naštěstí ne do nemocnice, ale na hory!! JUPÍÍÍ!!!!!
Tady je 1. díl mého 'deníčku'.. Musím se alespoň někdy podělit s myšlenkama.. ;)

Jak to vše začalo?? Sama tomu ještě pořád nevěřím.. V úterý (22.1.) večer se taťka dozvěděl, že mu onemocněl kolega, který s ním měl jet na kardiologický seminář do Špindlerova Mlýna.. Chtěl to nabídnout mému bratrovi, který ale taky onemocněl nemocí zvanou chřipka. Jelikož jsem byla minulý týden na lyžáku, tak mamka navrhla, ať jedu já. Podívala se na Elektronickou Žákovskou Knížku a zjistila, že ty dvě písemky, které tento týden píšeme, mi průměr nijak nezlepší, naopak bych si to mohla pokazit. Bylo rozhodnuto. Bohužel mi to rodiče oznámili až po tom, co jsem se naučila fyziku a matematiku… Nevadí, alespoň to 'umím'..

Během půl hodiny jsem si sbalila věci.. Nejvíc jsem ráda za ntb a knížku (Inheritance - Paolini). Bez toho bych tu asi nebyla.. Oblečení na lyže a nějaké rozumné trička do společnosti lékařů.

Vyjížděli jsme před čtvrt na pět místního zlínského času, abychom tam dojeli v rozumnou dobu. Cestou jsme se stavili pro sestřičky z tátového oddělení a jeli jsme. Cestou jsme se bavili o hodně věcech. Od přímení hodících se k povolání, které ten daný člověk dělá (zahradník Kopřiva, hajný Jelínek,…); přes různé nesmyslné léčby pacientů (hm…. zábava jak pojďme); nadávání na ředitele nemocnice; až po dohadování se o tom, jak se řeknou Krkonoše v němčině. Přibližně od Nové Paky před námi jeli vojáci (SPZ 024 8244) a odbočili jen o jedno hotelové parkoviště před námi.

Na recepci samé příjemné ženské.. Domluva na bodu mrazu. Ach jo.. Nejdříve jsme místo do lyžárny vešli do wellnessu a pak jsme se nemohli domluvit s dveřma. Kartičky nefungovaly.

Když se to konečně všechno podařilo, tak obouváme lyže a vyrážíme lyžovat..

Poznatek: Sedaček je 135 (což je o 15 víc než v Koutech), lanovka je kratší než v Koutech.
Poznatek: Příště si vezmu o ponožky víc.
Poznatek: Když vidíte bílý mrak sněhu, z něj letící lyže, tak se snažte tomu místu vyhnout.. Nejspíš se tam stala 'bouračka'.
Poznatek: Když budete dělat vlekaře, pořiďte si velikého vlčáka a vycvičte si ho. Pak vás lidi budou mít rádi, i když se tváříte jak bouřka.
Poznatek: Nejezděte mimo sjezdovky. Podají si vás vlekaři na lyžo-kole. Není to nic příjemného, i když to slyšíte jen z lanovky.
Poznatek: Nejezděte na kotvě (vlek) s osobou, která je vyšší než vy. Nohy budou bolet nejmíň jednoho z vás. Mít kotvu pod koleny nebo na zádech není tak příjemné, jak se zdá.

Po lyžovačce je nejlepší jít do bazénu, nebo ještě líp do sauny. Já jsem šla jen do bazénu. Jen co mě opustil táta (šel do sauny) se ke mně do vířivky nastěhovala skupina němců. Skočila jsem do prázdného bazénu a chytla jsem takovou 'klepavku', že to nešlo zastavit. Pak jsem ještě půl seděla na lehátku, než jsem uznala za vhodné jít se obléct na pokoj. Tam jsem si četla ještě hodinu, než přišel táta. Zjistili jsme, že wi-fi má nějaký problém s našima počítačema. Očividně podobný problém mají recepční s námi.

Večeře. Co na to říct. Společnost odměřených doktorů mi nedělá dobře. Samé významné pohledy, že tam nemám co dělat. Mám tu co dělat!! Pohledy jim oplácím s úsměvem. Jediné, čeho jsem se najedla, byla 'krupicová polívka'. Plavaly v ní neidentifikovatelné věci, ale chutnala dobře.

Viděla jsem tam kluka, který mi připomínal nějakého herce, nebo co.. Asi vám nepomůže, když vám řeknu, že to byl světle-hnědo vlasý modro-zeleno-neidentifikovatelněbarevno oký kluk okolo šestnácti. Co? Když na něho myslím uvidím ho ve znuděné póze, ruce v kapsách. Tak nic.

Joo! Připojení se zdařilo! Jdu psát ZAV.. (o skoro hodinu později, kdy se spojení ukončilo..) Mám napsaných jen o 18 lekcí víc než předtím.. Pět lekcí a mám na vysvědčení z informatiky 2!! Jup!!!

Teď tady sedím na posteli, peru se s připojením na net a poslouchám hitovky mého dětství. V dětském koutku vedle hotelového pokoje se pořádá 'diskotéka' pro děti 3-5 let. Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka… Jede, jede do dáli, veze samý ožralý… Maxim turbulenc.. Nojo, největší odvaz!! Předtím Makarena v podání Chimpmunků.. Jupííí *facepalm*

Ze Špindlerova Mlýna zdraví hrdá Zlíňačka happy!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama