Oheň

12. ledna 2013 v 21:00 | happy |  Výkvěty mozků oživené fantazií
Hope you like it!!

TT - Živel

Title: Oheň
Počet slov: 403
Seděla před táborákem a hleděla do ohně. Fascinoval jí. Vtahoval její mysl. Měla nutkání do něj skočit, ale lidé kolem jí to nedovolili. Nenechali ji, aby se ho dotknula. Prý by jí ublížil. Ale ona tomu nevěřila. Měla pocit, že ji má rád.

Patřila do klanu vody, ale nikdy vodu plně neovládla. Vždy jen z hladiny vyzvedla pár kapiček. Když se snažila uhasit oheň, bolelo to. Na poslední chvíli kapičky ovládla a ty dopadly těsně vedle. Ani kamarády v tomto klanu neměla. Pokaždé utekla k sousednímu ,a tam vydržela až do stmívání. Dnes ale usnula před ohněm a probudila se v temné noci. Nemohla se vrátit. Brána byla zavřená a jiná cesta nebyla. Musela tam zůstat.

Seděla by tam bez pohnutí ještě dlouhou chvíli. Kdyby oheň nezačal tancovat. Doslova. Nejdřív se od něj oddělil malý plamínek a potom další. Hned začal vytvářet obrazce. Zapamatovala si je, ikdyž se rychle měnily. Začal se vzdalovat a zase přibližovat, proplétal se po okolí, až se zastavil u plně soustředícího chlapce.

Seděl na zemi, kolem něj se ovíjel plamen a tvářil se šťastně. Přivřené oči, jemný rozcuch hnědých vlasů, blažený úsměv. Mohlo mu být kolem 20 let. Byli si tak podobní.

Dívka přišla blíže k němu. Sledovala plameny, které si hrály s jeho vlasy, ale neubližovali mu. Sedla si proti němu a nechala se zahřívat. Jak moc si přála to umět. Zkusím to, řekla si a soustředila se na plameny na mladíkových nohách.

Je to jako voda. Jen to pálí. Není to nic těžkého. Dokážu to. Dodávala si odvahu a ani si nevšimla, že ji chlapec se zájmem pozoruje. Snažila se plameny zkrotit jako vodu. Vždy, když plamen zhasl, chlapec ho rychle oživil. Moc jí to nešlo.
Dotkl se jejího kolene a zároveň začal mluvit. "Nechej mu volnost. Oheň se nenechá zkrotit tak snadno jako voda. Je to sice její 'bratr', ale chová se úplně jinak." Dívka na něj pohlédla a stydlivě se usmála.

Znovu zavřela oči a soustředila se na volnost a žár. Začala přemýšlet o obrazcích, které viděla. Přemýšlela nad svým životem a zmocnil se jí nejen smutek, ale hlavně vztek. Slyšela, jak zalapal po dechu a rychle otevřela oči. Jen zahlédla, jak rychle mizí veliký ohnivý kruh, který se nad nimi vznášel.

Zjistili o sobě hodně věcí. Mluvili spolu až do rána, kdy oba spokojeně usnuli.

Tahle dívka nenašla jen svůj živel, ale i část rodiny. Dávno ztraceného bratra s podobným osudem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emmily | Web | 12. ledna 2013 v 21:50 | Reagovat

To je břečťanovitě kráááásný!!Vážně. ;3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama